Akademi Haber

Akademi Erkek Öğrenci Yurdu Aydın

Erkek öğrenci yurdu tercih rehberi            Şehir dışında okuyan öğrenciler için en önemli meselelerden birisi de kalacak yer sorunu yani yurt meselesidir. Üniversite öğrencilerinin yoğunluklu olarak kaldıkları bu yurtlar özel yurt ya da devlet yurdu olabilir. Devlet yurtları sınırlı kapasiteye sahip olduğu için birçok öğrenci bu yurtlara yerleşemez ve açıkta kalır. Doğal olarak bu öğrenciler için ikinci ve tek seçenek özel yurtlardır. Erkek öğrenci yurtlarının kapasiteleri az olması sebebi ile bu yurtlar daha hızlı dolmaktadır. Aydın’da da birçok erkek öğrenci yurdu olmasına rağmen her biri yeterli kapasiteye ve tercih edilebilir olanaklara sahip değildir. Aydın erkek yurdu olarak faaliyet gösteren Aydın akademi apart öğrencilere ev sıcaklığı sağlayan ve bu şekilde dizayn edilmiş bir öğrenci yurdudur. Öğrenciler odalarda tek kişi kalabileceği gibi yakın hissettiği bir arkadaşı ile üç kişi ya da dört kişi de kalabilirler. Tek kişilik odalardaki imkanların hepsi dört kişilik odalarda da öğrencilere sunulmuştur.
 
Ev Sıcaklığı Sağlayan Yurtlar   

            Aydın erkek yurtları seçilirken yurdun sağladığı olanaklara çok dikkat edilmelidir. Bu olanaklardan en fazla araştırılması gereken ise sıcak su ve yemek gibi öğrencilerin temel ihtiyaçlarını karşılayacak unsurlardır. Yurtlarda tüm öğrencilere yetecek kadar sıcak su bulunması ve kesintisiz şekilde 24 sata verilmesi önemlidir.  Aynı zamanda odalarda internete giriş ya da televizyon gibi sosyal olanaklar olması da öğrencilerin ders dışı aktiviteleri de yeteri kadar yapabilmesini sağlar. Yurt hayatında genelde sorun yaşanan bir diğer konuda yemeklerin yeterli lezzette olması ve sıcak olmasıdır. Akademi apartta yemekler ev yemeği lezzetinde yapılmakta ve her gün öğrencilere 4 öğün yemek sunulmaktadır. Apartın mutfağında yapılan yemekler her daim sıcak bulunabilmektedir.
 
Yurdun Mesafesi Önemli

            Öğrencilerin her gün okula gidecekleri düşünüldüğünde yurdun lokasyonu oldukça önemli olmaktadır. Gidiş gelişlerde öğrencilerin zorluk çekmemesi için okula yakın olan Aydın erkek öğrenci yurtları seçilmelidir. Mesafe gerekirse minibüsle de gidilebilir fakat öğrenciler iklimi yumuşak olan bu şehirde yılın birçok günü yürüyerek arkadaşları ile birlikte yurda gelip gidebilirler. Yakın mesafe aynı zamanda öğrencilerin yapacak olduğu yol masraflarını da azaltmaktadır.